load

Metyl ma dziewczynę, Kryśkę, która jest z nim w ciąży. Problem polega na tym, że Metyl wciąż kocha byłą żonę, Halinę. Z tego powodu ogłupia się pracą i wódką. Kiedy jest pijany, często myli mieszkania obydwu kobiet.

Którejś nocy po przepiciu dostaje ataku trzustki. Trafia do szpitala. Tam odwiedza go żona. Wkrótce Metyl decyduje się do niej wrócić i zostawić dziewczynę w ciąży. Żona stawia jeden warunek: ma rzucić pracę. Metyl izoluje się więc od kolegów, nie odbiera telefonów. Z upływem czasu Halina, która kochała go właśnie za to, że był porządnym człowiekiem, widzi, że Metyl bez pracy staje się innym facetem. Halina zaczyna się zastanawiać, czy nie powinna wyrzucić go z domu, by wrócił do dziewczyny i do Policji. Ale gdy się na to decyduje, jest już za późno - Metyl nie potrafi wrócić do pracy.

Po przypadkowym zabójstwie kierowcy tira bohater musi powiadomić o tym żonę ofiary i dzieci. W wyniku wstrząsającego spotkania postanawia się napić, mimo że jest „zaszyty”. W alkoholowym amoku wraca do swojej dziewczyny i oddaje do niej strzał. Kryśka i dziecko uchodzą z życiem, Metyl trafia do aresztu. Wówczas koledzy Metyla proszą Kryśkę, żeby zeznała, że sama przypadkowo się postrzeliła. Kobieta decyduje się to zrobić i Metyl wychodzi na wolność. Ale nie ma już żony, kochanki, ani Policji…

Metyl - sen alkoholika

Metyl, czyli aspirant Mirosław Saniewski    (fot. J. Reńska)